Niedziela Palmowa - 31/03/2024

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym.
Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością,
niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem.
Tego życzymy Wam, drodzy parafianie i goście.

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym, a wraz z oktawą Wielkanocy stanowi on jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Porządek Mszy świętych jutro tak jak w niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej MAryi Panny, Msza święta i nabożeństwo z racji 1. soboty miesiąca.

W najbliższą niedzielę - Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Centralne uroczystości będą w Łagiewnikach. W naszym kościele o godz. 15.00 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud adoracji przed Najświętszym Sakramentem,szczególnie w nocy z piątku na sobotę.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.