Niedziela Palmowa - 24/03/2024

Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 Gorzkie Żale, o godz. 19.00 będzie Droga Krzyżowa w plenerze prowadzona przez KSM, początek przy kościele. Przynosimy ze sobą świece.

W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych należy zgłosić w zakrystii.

W najbliszym tygodniu, do środy, spowiadamy od godz. 16.30.

W Wielki czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii.
W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata.
W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 rano. Zachęcamy wszystkich do adoracji według podanych dyżurów, które są rozpisane ulicami i zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii (poniżej).
  7:00 - 8:00 Siostry zakonne,
  8:00 - 9:00 mieszkańcy Chełmu,
  9:00 - 10:00 mieszkańcy Zakamycza,
  10:00 - 11:00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od ul. Korbutowej do al. Modrzewiowej, ul. Korbutowej, ul. Jesionowej z przyległymi ulicami,
  11:00 - 12:00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od al. Modrzewiowej do ul. Chełmskiej - z przyległymi ulicami,
  12:00 - 13:00 mieszkańcy al. Kasztanowej z przyległymi ulicami,
  13:00 - 14:00 mieszkańcy ulic: Starowolska, Leśna, 28 Lipca - z przyległymi ulicami,
  14:00 - 15:00 mieszkańcy ul. Zarudawie i innych ulic w okolicy rzeki Rudawa,
  15:00 - 16:00 mieszkańcy ulic: Jontkowa Górka, Sarnie Uroczysko, al. Panieńskich Skał,
  16:00 - 17:00 mieszkańcy ulic: Jeleniowa, Świerkowa, Cisowa, al. Modrzewiowa.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00.
Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przez całą noc - do nabożeństwa Wielkiej Soboty. Zapraszamy wszystkich do adoracji. Na kartkach przy gazetach można wpisać swoją chęć adoracji w wybranej godzinie.

Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Święcenie pokarmów przy kościele będzie od 10.00 - 15.00, co pół godziny.
Święcenie pokarmów w Chełmie o 12.00, na Zakamyczu o 12.15, a na Zarudawiu o 13.00.
W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Na liturgię Wielkiej Soboty należy przynieść świece zabezpieczone kapturkami przed polaniem.

W nocy ze soboty na niedzielę jest zmiana czasu z zimowego na letni.

W Niedzielę Wielkanocną Msza święta rezurekcyjna z procesją będzie o godz. 6.30.
Nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Trzy Święte dni";
• "Ulmowie podbijają świat";
• o nowym przewodniczącym KEP abp. Tadeuszu Wojda.

• "Rolniku zabezpiecz dobytek!";
• "Chcemy rozmawiać z rządem" - rozmowa z abp. Tadeuszem Wojdą;
• "Katedra Jezusa Opuszczonego".
W dodatku: "Medytacje na Wielki Tydzień".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Miłosiernego Boga
+ Wojciech Szwarczyk (71 lat).