VI Niedziela Zwykła - 11/02/2024

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Zadbajmy o chorych w naszych rodzinach i mieszkających w sąsiedztwie. Ofiarujmy im czas a szczególnie pomoc w otrzymaniu Sakramentów świętych.
W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, modlimy się o ducha pokuty i wyzwolenie z różnych nałogów.
W dni poprzedzające Wielki Post odprawiane jest Nabożeństwo 40 godzinne. Dziś w ramach tego nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do indywidualnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek adoracja będzie od 16.00. W tych trudnych czasach dla Kościoła, Ojczyzny i świata zapraszamy wszystkich do modlitwy wynagradzającej.
W najbliższą środę - Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post.
Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.
W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

Msza święta i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja - wtorek godz. 17.00.

W tegoroczny Wielki Czwartek rozpocznie się Kongres Eucharystyczny w Krakowie.
Chcemy przygotować się do tego ważnego wydarzenia, dlatego podejmujemy już od najbliśzego czwartku codzienną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 17.00 - oprócz piątku (Droga Krzyżowa).
We czwartki nie będzie adoracji o 16.00.
Gorąco zapraszam wszystkich do włączenia się w przygotowanie do Kongresu. Owoce adoracji są potężne.

W piątek po Mszy świętej o 17.00 będzie Droga Krzyżowa, zaś dla młodzieży o 18.30.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej.
W związku z przygotowaniem tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom AK zapraszamy rodziny na spotkanie, które będzie w tym dniu po Mszy św. o godz. 11.00.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na wystrój naszego kościoła.

Na czas ferii życzę dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Lekcja z Lourdes";
• "Miłość jest podstawowym lekiem" - rozmowa z lekarzem;
• "Jak działa Duch Św.?".

• o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post;
• wstrząsająca prawda o handlu ludźmi;
• jak powstało państwo Watykan.
Jest nowy numer kwartalnika "Gość Extra" o tematyce związanej z Wielkim Postem.