XXX Niedziela Zwykła - 29/10/2023

KALENDARZ LITURGICZNY

Środa - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami.
Msze święte tak jak w niedzielę.
Czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze święte będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

Od 2 listopada po Mszy świętej o godz. 17.00 będzie modlitwa za zmarłych.
Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust.
Jak zyskać taki odpust możemy przeczytać w gablocie i na stronie internetowej parafii (na końcu ogłoszeń).
Największym darem dla naszych zmarłych jest Msza święta i Komunia święta ofiarowana w intencji zmarłych.
Celem Tygodnia Modlitw za zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci o tych, którzy od nas odeszli. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może uczynić to dziś lub w najbliższym czasie, również w kancelarii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta we czwartek i w piątek, od godz. 16.00.
Adoracja Najświętszego Sarkamentu i Godzina Święta - we czwartek o godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, Msza Święta i nabożeństwo.

Bóg zapłać za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na misje.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Śmierć jest częścią życia";
• "Módlmy się za zmarłych";
• o tym, jaka jest recepta na jedność w rodzinie wielopokoleniowej.

• o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie;
• o nowej adhortacji poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus;
• "Podróż do wieczności".

ODPUST ZA ZMARŁYCH

A. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
Według obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz", "Wierzę" oraz trzeba wypełnić inne warunki, takie jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

B. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku - cząstkowy.