POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Bierzmowanie 2021 -

publikacja: 03/04/2021

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Data Sakramentu Bierzmowania została ustalona na 14 kwietnia br. (godz. 18:00). Do Sakramentu Bierzmowania ma przystąpić 30 osób. Samą uroczystość ma poprzedzić trzydniowe Triduum: tj. 11, 12 i 13 kwietnia (godz. 19:00 we wszystkie dni, w kościele na Woli Justowskiej).

Póki co, Ksiądz Biskup Jan Zając, który ma udzielać Sakramentu Bierzmowania, potwierdza ten termin, co oznacza, że jeśli obostrzenia państwowe się nie zmienią na gorsze, to Bierzmowanie odbędzie się w dniu 14 kwietnia. Oczywiście, gdyby restrykcje się zwiększyły, to wówczas Bierzmowanie w powyższym terminie może się w ogóle nie odbyć.

Póki co, nie wiem, jakie obostrzenia będą panować w przyszłym tygodniu - ale jeśli takie same, to w kościele będzie miejsce jedynie dla Kandydatów i Świadków. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu taka perspektywa może być niezadawalająca z różnych powodów, dlatego bardzo proszę, aby najpóźniej do piątku, 9 kwietnia, Kandydaci przesłali mi informację mailową, czy przystępują do Sakramentu Bierzmowania w powyższym terminie (co równocześnie oznacza akceptację powyższego stanu rzeczy i obowiązek uczestniczenia we wszystkich dniach Triduum), czy też chcą przystąpić do Bierzmowania w przyszłym roku albo w innej parafii, np. w Kościele Mariackim (wówczas wypiszę odpowiednie zaświadczenie do takiej parafii, że dany Kandydat jest przygotowany i może przyjąć Bierzmowanie).

Gdyby ktoś chciał przystąpić, a świadek, którego wybrał, nie mógł się pojawić na Bierzmowaniu - to najwyżej ja mogę być świadkiem takiej osoby.

Mój adres e-mail: ks.bartlomiej.wajda@gmail.com.

Proszę, by mi pisać zarówno odpowiedzi pozytywne, jak i negatywne.

ks. Bartłomiej Wajda


powrót