VI Niedziela Wielkanocna - 17/05/2020

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ W poniedziałek obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
Módlmy się przez jego wstawiennictwo za naszą Ojczyznę i w intencji wyborów prezydenckich.

◊ Czwartek - wspomnienie św. Jana Nepomucena,

◊ piątek - św. Rity.

◊ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

♦ Od poniedziałku do środy przypadają tzw Dni Krzyżowe.
Módlmy się o deszcz, dobre urodzaje i ustanie kataklizmów, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj, a także za kraje głodujące.

♦ Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 17.30.

♦ Od piątku sprawowane są Msze św. i nabożeństwa w górnym kościele. Wyrażam wdzięczność Bogu i św. Józefowi, który był i dalej jest Orędownikiem naszym. Dziękuję wszystkim, którzy przez wsparcie duchowe i materialne przyczynili się do tego, byśmy mogli cieszyć się upragnionym domem Bożym. Bardzo serdecznie pragnę podziękować parafianom, którzy brali udział w przenoszeniu potrzebnych rzeczy z dołu do górnego kościoła. Wdzięczność naszą wyraziliśmy śpiewając hymn "Ciebie Boga wysławiamy".
Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam drodzy Parafianie za wszelkie dobro i darzy swoimi łaskami.

♦ Na drzwiach przy wejściu do kościoła górnego i dolnego jest informacja o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w naszej świątyni (łącznie 77 osób).
W kościele ze względu na bezpieczeństwo własne i innych obowiązują zasłonięte usta i nos.

wydanie w większości jest poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
Ponadto możemy w nim przeczytać m.in.:
• "Ateistka spotyka Boga", • "Wszystkie ręce na pokład", • "Mocny głos Franciszka".

• o tym, że niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził, • "Wieczernik - tu rodził się Kościół Jezusa Chrystusa", • "W domu przejdź przez Rybę - Lednica, jakiej jeszcze nie było".

Jest również "Mały Gość" dla dzieci i kwartalnik "Miłujcie się!".

Wszystkie gazety, ogłoszenia i intencje mszalne znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła, od starej plebanii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Antoni Kołton (81 lat)
+ Wiesław Romanowski (66 lat).