II Niedziela Adwentu - 08/12/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
◊ W poniedziałek wspomnienie św. Jana Diego,
◊ czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe,
◊ piątek - św. Łucji,
◊ sobota - św. Jana od Krzyża.

♦ W dniu dzisiejszym od godz. 12.00 do 13.00 jest "GODZINA ŁASKI".
W objawieniach 8 XII 1947r. Matka Boża powiedziała: "Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia". Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony po Mszy Św. o godz. 11.00 do następnej Mszy Św.

♦ Zapraszamy do uczestnictwa w roratach (o g. 17.00) a następnie do adoracji Najświętszego Sakramentu.

♦ Spotkanie i Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja będzie we wtorek o godz. 16.00.

♦ Składamy serdeczne podziękowania Panu Arturowi Kuczkowi za wykonanie barierek i krat w kościele oraz Państwu Jarosińskim za umycie całej posadzki w kościele.

♦ Opłatki na stół wigilijny, świece Caritas i kartki - można nabyć w przedsionku kościoła.

♦ Przed kościołem jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, oraz ludzie świeccy. Obecnie w najtragiczniejszej sytuacji są Polacy na Ukrainie, gdzie trwa wojna (brak żywności, prądu, zimno - w nocy do -20°C). Spieszmy więc z pomocą materialną i duchową naszym rodakom.

♦ Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje budowlane w naszej parafii.

• historia domu Matki Bożej przeniesionego do Loreto,
• o początkach wspólnoty z Taize,
• historia złota wywiezionego z Polski w 1939r.

• "Niepokalana - nasz ideał",
• "To my ludzie wyrzuciliśmy Boga z Europy" - jest to rozmowa z kard. Robertem Sarahem,
• o trudnościach związanych ze spowiedzią i mocy tego Sakramentu.

• "Nie prześpij Adwentu",
• "Św. Łucja - piękna dla Boga",
• "Niepokalanów - dzieło geniusza".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Adam Chałubski (39 lat) i
+ Matylda Młynarska (94 lata).