XXII Niedziela Zwykła - 01/09/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Dzisiaj wspominamy błogosławioną Bronisławę,

◊ we wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

♦ Dzień 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym roku mija 80 lat od tego tragicznego wydarzenia. Módlmy się za tych, którzy walczyli, a także o pokój na świecie.

♦ Dziś pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

♦ Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.

♦ Od poniedziałku w dni powszednie Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00.

♦ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
We czwartek od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie we czwartek i w piątek od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę różaniec o godz. 16.30 i nabożeństwo wynagradzające z racji 1. soboty miesiąca o godz. 17.30.

♦ W przyszłą niedzielę o g. 11.00 będzie błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych.

♦ 14 września organizowana jest pielgrzymka do Tuchowa. Zapisy są w zakrystii. Więcej informacji jest na ulotkach.

♦ Spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania będą się odbywać przy parafii:
dla klas VIII - w poniedziałki o 18:45 lub 20:00;
dla klas VII - we wtorki o 18:45 lub 20:00,
dla klas VI - w II semestrze.
Pierwsze spotkania odbędą się 16 i 17 września.
Spotkanie dla Rodziców uczniów klas VIII odbędzie się w poniedziałek 9 września o 19:30, a dla Rodziców uczniów klas VII - we wtorek 10 września o 19:30 w kościele.

♦ W przedsionku kościoła wspieramy fundusz budowy kościoła, plebanii i miejsc postojowych.
Za wszystkie ofiary - "Bóg zapłać".