Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16/06/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
◊ W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
◊ we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało,
◊ piątek - św. Alojzego Gonzagi.

♦ W tym tygodniu dzieci i młodzież zakończą rok szkolny. Spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie we wtorek o godz. 18.00. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku.

♦ We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało.
Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, ok. 13.00 i 18.00.
Po Mszy św. z godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy według porządku: I - młodzież z KSM, II - Róże Różańcowe, III - mieszkańcy Chełmu, IV - mieszkańcy Zakamycza. Proszę o przygotowanie feretronów i udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Wystrój domów i nasz udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zachęcam do udziału w procesji całe rodziny. Dzieci z klasy III zapraszam na procesję w strojach komunijnych. Po procesji będzie Msza św. około godz. 13.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we środę o godz. 16.00.
Zapraszamy również do udziału w oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii z procesją eucharystyczną będzie odprawiana po Bożym Ciele - w tym tygodniu o g. 17.00, zaś w niedzielę i w przyszłym tygodniu nabożeństwo i procesja bądą o godz. 17.30.

♦ W piątek o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

♦ Przy wyjściu z kościoła Caritas zbiera ofiary, można również zabrać ulotkę z podanym kontem Caritasu.

♦ Jak już informowaliśmy wcześniej, w dzisiejszą niedzielę parafia wraz z Zarządem i Radą Dzielnicy VII Zwierzyniec przygotowała pokaz filmu "Ocalony kościół". Projekcja rozpoczyna się o godz. 16.00 w dużej sali projekcyjnej Kółka Rolniczego na Woli Justowskiej. Na pokaz obowiązują bezpłatne wyjściówki.

• o tym, co powinni wiedzieć rodzice i dziadkowie odnośnie Internetu,
• o wartości modlitwy tradycyjnymi formułami,
• patronka na dzisiejsze czasy - Leonia Martin, siostra św. Teresy z Lisieux.

• "Bóg jest Trójcą Świętą - skąd o tym wiemy?",
• o osobowej obecności Jezusa w Eucharystii,
• "Dzieją się cuda" za przyczyną św. Szarbela.

• "Święta Rita wciąż pomaga",
• "Serce przy Sercu",
• o atakach na mistrzynię świata Zofię Klepacką.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Roman Morawiec (84 lata).