VI Niedziela Wielkanocna - 26/05/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY
◊ Dziś przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, jest to też Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
◊ Środa - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
◊ piątek - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
◊ sobota - wspomnienie św. Justyna.

♦ Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe. Módlmy się o dobre urodzaje, ustanie kataklizmów, które nawiedzają nasz kraj, a także za kraje głodujące.

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

♦ W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę o godz. 16.30 - różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

♦ Również w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą codziennie o g. 17.30.

♦ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu wspieramy fundusz budowy naszej świątyni i plebanii. Za wszystkie złożone ofiary "Bóg zapłać".

♦ Pragniemy zwrócić uwagę na strój w jakim przychodzimy na Mszę Świętą i inne nabożeństwa. Nie może to być strój roboczy, sportowy czy treningowy. Powinien to być strój nie tyle modny, wygodny - co godny. Odpowiedni strój powinien obowiązywać również tych, którzy uczestniczą we Mszy Św. poza świątynią. Jest to Dom Boży, a więc miejsce najświętsze, które powinno być uszanowane, zarówno odpowiednim strojem jak też zachowaniem ciszy. Uprzejmie prosimy zwrócić na to uwagę. Plakat przy wejściu do kościoła pokazuje nam jak nie powinniśmy się ubierać idąc kościoła.

♦ W trakcie prac przy budowie kościoła powstał film dokumentalny opowiadający historię naszego kościoła od czasu jego przeniesienia na Wolę, poprzez dwa pożary, aż do czasów obecnych.
Parafia, we współpracy z Radą Dzielnicy VII Zwierzyniec, zorganizowała premierowy pokaz filmu w dniu 16 czerwca na dużym ekranie w sali projekcyjnej Kółka Rolniczego na Woli Justowskiej, przy ul. Królowej Jadwigi. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, osoby zdecydowane na uczestnictwo w tym pokazie mogą od 9 czerwca odbierać w zakrystii bezpłatne wejściówki.

• w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swoich dzieci,
• "Profanacja łamie prawo",
• "Śpiewam, czyli jestem" - rozmowa z Ireną Santor. "Niedziela":
• o tym, jak bronić naszych kapłanów,
• o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim w 38. rocznicę odejścia do Pana,
• "Sutanna utkana przez mamę".

• "Europejski raj bez Boga",
• "Mama Małgorzata" Bosko.
• "Diagnoza i recepta dla Kościoła".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Czesław Tokarz (66 lat).