III Niedziela WIelkiego Postu - 24/03/2019

♦ Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr Lucjan Bielas. Rekolekcję będą trwały przez 3 niedziele.

♦ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

♦ W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia.
Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kartki do adopcji są przy wejściu do kościoła. Wypełnione kartki należy przynieść jutro lub w najbliższym czasie. W tym dniu na Mszach św. złożymy przyrzeczenia duchowej adopcji. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w obronie poczętego życia, pamiętając o słowach Jezusa: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu - we czwartek od godz. 16.00.

♦ W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 (dla dzieci), 17.30 (dla dorosłych) i 18.30 (dla młodzieży).

♦ Bóg zapłać za złożone ofiary na misje "Ad Gentes" (3.882 zł i 10 CHF).
Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki na bocznym ołtarzu.

Sprawy budowy: W tym tygodniu została przywieziona część kamienia na posadzkę do kościoła. Prace rozpoczną się w najbliższym tygodniu. Do końca maja przewidziane jest zakończenie prac przy posadzce a z tym związana jest konieczność zapłaty. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tego etapu budowy, który nas w najbliższym czasie czeka.

♦ Za tydzień nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

• jest przydatny dla każdego rachunek sumienia,
• o spowiedzi przez telefon lub Internet - czy jest to możliwe?
• o tym, czemu służy tajemnica spowiedzi.

• "Współcześnie o poście",
• "Spowiedź kłamcy",
• "Do czego Bóg cię wzywa?".

• o tym, jak sobie radzić z pokusą,
• o relikwiach Męki Pańskiej,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Magdalena Kulikowska (47 lat).