XXX Niedziela Zwykła - 28/10/2018

♦ Kalendarz liturgiczny:
◊ Czwartek - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami. Msze św. tak jak w niedzielę.
◊ Piątek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte 2.XI będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

♦ W środę od godz. 16.00 będzie spowiedź przed Świętem Zmarłych.

♦ Od 2 listopada po Mszy świętej o godz. 17.00 modlitwa za zmarłych. Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust. Jak zyskać taki odpust możemy przeczytać wychodząc z kościoła i na stronie internetowej parafii, poniżej ogłoszeń. Największym darem dla naszych zmarłych jest Msza św. i Komunia św. ofiarowana w intencji zmarłych.
Celem Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci o tych, co od nas odeszli. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może uczynić to dziś lub w najbliższym czasie również w kancelarii.

♦ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
Spowiedź św. we środę (przed uroczystością Wszystkich Świętych) i piątek od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 17.00 - nabożeństwo.

♦ Można nabyć kalendarz parafialny, ofiary za kalendarz są cegiełką na budowę kościoła.

♦ W nocy z 16 na 17 listopada będzie nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze.
Na tą pielgrzymkę można się zapisywać w zakrystii. Informacje przy wyjściu z kościoła.

♦ Bóg zapłać za ofiary złożone dla Caritas na potrzeby biednych (3.010 zł).

♦ Przy wyjściu z kościoła wspieramy ofiarą do puszek prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

• o odpustach za zmarłych,
• o tym, dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?
• o polskiej lekarce i jej wygranej przed Sądem w Oslo w obronie klauzuli sumienia.

• "Testament św. Jana Pawła II dla Europy",
• "Kapłaństwo Karola Wojtyły i stygmaty św. Franciszka",
• "Obowiązek zostania świętym".

"Źródło" • o tym, co znaczy być ojcem,
• "Pamiętne Konklawe",

ODPUST ZA ZMARŁYCH

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, dziś i jutro /1 i 2 listopada/ mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz", "Wierzę", oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.