POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej -

publikacja: 22/09/2018

Drodzy Parafianie!

W długoletnim okresie starań o możliwość budowy kościoła pomagała mi Rada Parafialna. Teraz, gdy kończy się budowa kościoła jest czas, aby publicznie podziękować członkom Rady, za ich obecność, dobre rady i pomoc.

Parafię czeka teraz wykończenie i wyposażenie kościoła oraz budowa plebanii. To dobry moment, aby przeprowadzić wybory do nowej Rady Parafialnej.

Duszpasterska Rada Parafialna jest reprezentacją ogółu parafian i pełni funkcję doradczą dla proboszcza. W Archidiecezji Krakowskiej rady parafialne działają na podstawie statutu nadanego przez śp. ks. kardynała Franciszka Macharskiego.

Jako organ przedstawicielski Rada składa się z osób wybranych przez parafian oraz z księży, przedstawicieli zgromadzeń zakonnych mieszczących się na terenie parafii oraz osób zaproszonych przez księdza proboszcza.

W naszej parafii, wybory do Rady odbędą się w pierwszą niedzielę października. Do głosowania uprawnieni są wszyscy pełnoletni parafianie obecni na Mszach świętych w kościele parafialnym w dniu głosowania.

Od jutra przez tydzień oczekujemy na zgłoszenia kandydatur na członków Rady - można zgłosić innego parafianina lub siebie. Członkiem Rady może być osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, mieszkająca na terenie parafii i chcąca aktywnie włączyć się w pracę na rzecz Parafii.


ks. kan. Roman Łędzki - proboszcz2018.10.07

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, dzisiaj odbywają się w naszej parafii wybory do Rady Parafialnej.
Prawo do głosowania ma każdy parafianin, obecny na mszy świętej.
Każdy głosujący otrzyma kartę do głosowania. Jedna osoba może głosować jeden raz.
Głosowanie polega na wskazaniu trzech osób z listy kandydatów.
Wskazanie następuje poprzez postawienie krzyżyka w kratce koło nazwiska kandydata.
Aby głos był ważny, należy zaznaczyć trzech kandydatów.
Wyniki wyborów oraz skład całej Rady podane zostaną w następną niedzielę.


powrót