Uroczystość Trójcy Najświętszej - 27/05/2018

Kalendarz liturgiczny:
♦ Wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
♦ środa - św. Jana Sarkandra.
♦ We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało.
Msze święte będą jak w niedzielę.
Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy według porządku: I - Zespół Caritas z Domowym Kościołem, II - Róże Różańcowe, III - mieszkańcy Chełmu, IV - mieszkańcy Zakamycza. Proszę o przygotowanie feretronów i udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Wystrój domów i udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.
Zachęcamy do udziału w procesji całe rodziny. Dzieci z klasy III i IV zapraszamy na procesję w strojach komunijnych.
Po procesji będzie Msza św. około godz. 13.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie w środę o godz. 16.00 przy kościele na Panieńskich Skałach.
♦ W piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika.

♦ W środę przed Bożym Ciałem od godz. 16.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Zapraszamy również do udziału w oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii z procesją będzie odprawiana o godz. 17.00.

♦ W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

♦ W przyszłą niedzielę, wspieramy fundusz budowy naszego kościoła.

• o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć,
• o obowiązku niesienia Dobrej Nowiny światu, który odszedł od Boga,
• rozmowa z duszpasterzem Ruchu Lednickiego, o. Mateuszem Kosiorem OP.

• "Europa czerwona czy Chrystusowa?"
• "Małżeńskie dramaty stare jak świat",
• o wyjątkowej kobiecie, która zmienia świat, matce siedmiorga dzieci.
W dodatku plakat do przyklejenia na okno na Boże Ciało.

• wspomnienia o człowieku, który był dla nas wielkim darem od Boga,
• "Dobro i tak zwycięży",