V Niedziela Wielkanocy - 29/04/2018

♦ Dziś obchodzimy dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
♦ Wtorek, 1 maja: wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i dzień modlitw w intencji bezrobotnych.
We wtorek rozpoczynamy też nabożeństwa majowe, które będą w naszym kościele o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca św., za naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje i w intencjach budowy naszego kościoła.
♦ 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi, która mogłaby wisieć przez cały rok z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
♦ We czwartek UROCZYSTOŚĆ Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI, w naszej parafii ODPUST. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła będzie o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie feretronów, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
♦ Piątek - święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa.
♦ Sobota - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka.

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Okazja do spowiedzi będzie we środę i w piątek, od godz.16.30.

♦ Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innej formy aktów pokutnych.

♦ W sobotę będzie spowiedź dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców - od godz. 10.00 kl. a, 11.00 kl. b i 12.00 kl c.
O godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej MAryi Panny.
Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo.

♦ W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i 12.30 w naszej parafii będzie I Komunia Święta.
Również za tydzień będzie zbiórka na budowę naszego kościoła.

• o nowej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej,
• rozmowa o bierzmowaniu,
• o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.

• "Maryjne drogi wolności prymasa tysiąclecia",
• "Siostra naszego Boga",
• "Uświęcił ludzką pracę".

• o znaczeniu imienia, które wybieramy dla dziecka,
• "Królowa i Matka",