Niedziela Palmowa - 25/03/2018

» Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Przypadająca na dzień dzisiejszy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny jest przeniesiona na poniedziałek 9 kwietnia.

» Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w plenerze, początek przy kościele. Zabieramy ze sobą świece.

» W poniedziałek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

» W tygodniu spowiadamy od godz. 17.00.

» W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

» W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 rano. Zachęcamy wszystkich do adoracji według podanych dyżurów, które są rozpisane ulicami i zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii (poniżej). O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 22.00.
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - Wielki Piątek:
7.00 - 8.00 Siostry zakonne,
8.00 - 9.00 mieszkańcy Chełmu,
9.00 - 10.00 mieszkańcy Zakamycza,
10.00 - 11.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Korbutowej do Modrzewiowej, ul. Korbutowej, ul. Jesionowej z przyległymi ulicami,
11.00 - 12.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Modrzewiowej do Chełmskiej - z przyległymi ulicami,
12.00 - 13.00 mieszkańcy al. Kasztanowej z przyległymi ulicami,
13.00 - 14.00 mieszkańcy ulic: Starowolska, Leśna, 28 Lipca - z przyległymi,
14.00 - 15.00 mieszkańcy ul. Zarudawie i inych ulic w okolicy rzeki Rudawa,
15.00 - 16.00 mieszkańcy ulic: Jontkowa Górka, Sarnie Uroczysko, al. Panieńskich Skał,
16.00 - 17.00 mieskzańcy ulic: Jeleniowa, Świerkowa, Cisowa, al. Modrzewiowa.

» Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00. Święcenie pokarmów w kościele będzie od 10.00 do 15.00 (co pół godziny). Święcenie pokarmów w Chełmie o 12.00, na Zakamyczu o 12.15, a na Zarudawiu o 13.00. W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Na liturgię Wielkiej Soboty należy przynieść świece zabezpieczone kapturkami przed polaniem.

» W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna będzie o g. 6.30 z procesją wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

» Zmiana tajemnic różańcowych i składka na kościół będzie w niedzielę 8 kwietnia.

• o tym, jak owocnie przeżyć Triduum Paschalne,
• "Nie tylko o. Pio" - mowa o stygmatyczkach Marcie Robin i Wandzie Boniszewskiej,
• "Tarpanem do umierających" - wspomnienia o ks. Janie Kaczkowskim.

• "Polska potrzebuje modlitwy" - rozmowa z kapelanem prezydenta Andrzeja Dudy,
• "Kościół zawsze otwarty na młodych",
• "Patrząc przez krzyż ku niebu".

• "Boża Miłość najczytelniej opowiedziana".
• "Co zrobić ze starymi obrazami świętymi i drukami?"",