POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Wizyta duszpasterska 2012/13 -

publikacja: 23/12/2012

Tradycyjnie już na nadchodzące Święta księża z naszej parafii napisali list do parafian.
Każda rodzina otrzyma go wraz z informacją o terminie wizyty duszpasterskiej - kolędy.
Już teraz można zapoznać się z tym listem poniżej ("czytaj więcej...").

Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie parafialnej w dziale "duszpasterstwo" (menu po lewej).

_______________________________________________

 

 

Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo!

 

        W minionym roku liturgicznym, który przebiegał pod hasłem ?KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM? staraliśmy się budować wspólnotę z Bogiem i ludźmi. Jeśli odkryliśmy, że Kościół stał się domem w którym znaleźliśmy swoje miejsce, to przychodzi czas, by do tego domu zaprosić innych stojących na zewnątrz ? poza Kościołem. Może temu służyć przeżywany obecnie wraz z całym Kościołem  ROK WIARY.

         Pragniemy na nowo odkryć, w co tak naprawdę wierzymy? Komu dajemy pierwsze miejsce w sercu? Czy Bóg jest moim skarbem? Czy jest najważniejszym w moim życiu? Jak obronić wiarę Kościoła przed wrogiem? Nadszedł czas, by dawać świadectwo wiary żywej i prawdziwej. Podejmijmy zadanie ?bycia solą ziemi?, aby odpowiedzieć na niepokojące ataki na Kościół i głoszoną przez Niego Dobrą Nowinę o zbawieniu człowieka. Prośmy Boga jak Apostołowie ?Panie przymnóż nam wiary?. O pomnożenie w nas wiary módlmy się codziennie słowami CREDO (obrazek z modlitwą ?Wyznanie Wiary? otrzymają Państwo w czasie odwiedzin kolędowych).

       Niech tegoroczne święta Bożego Narodzenia przyniosą błogosławieństwo dla całej parafii, Waszych rodzin na Nowy Rok 2013. Pobłogosławiony biały opłatek, symbol i znak Chrystusowej Eucharystii, niech otworzy przestrzeń dla Bożego Miłosierdzia. Budujmy relacje osobowe w oparciu o przykazania miłości Boga i bliźniego, by gościł w naszych domach Chrystusowy pokój.

 

     W Archidiecezji Krakowskiej trwa obecnie Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Nasza wspólnota będzie przeżywać ten czas nawiedzenia w maju 2013 r.  po wcześniejszym przygotowaniu w czasie odnowienia (renowacji) Misji św. 

     Przypominamy, że w naszej parafii trwa nawiedzenie rodzin przez obraz Jezusa Miłosiernego. Chcemy za bł. Janem Pawłem II prosić Was, Drodzy Parafianie ?OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI?, by tajemnica Bożego Miłosierdzia pogłębiała Waszą wiarę, nadzieję i miłość.         

 

     Szanowni Państwo!

Obok pracy duszpasterskiej główną naszą troską jest uzyskanie pozwolenie na budowę nowego  kościoła. Z wielką przyjemnością i nadzieją pragniemy Państwa poinformować, że po uzyskaniu w dniu 10 grudnia 2012 pozytywnej opinii Miejskiego Konserwatora Zabytków odnośnie przedstawionego w maju 2012 architektonicznego projektu kościoła, plebanii i zagospodarowania terenu,  parafia  złożyła  wniosek do Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa o wydanie pozwolenia na budowę.

Parafia wystąpiła również do Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa o dofinansowanie dalszego remontu starej plebanii. 

 

       Ufni Bożej Opatrzności, wierzymy, że nasze starania wsparte Waszą modlitwą i troską zakończą się sukcesem.

 

Dla przypomnienia:

Wizyta Duszpasterska ma charakter religijny. Powinna zgromadzić możliwie całą rodzinę. Jest to okazja do rozmowy na temat życia religijnego, spraw duszpasterskich, podzielenia się z księdzem troskami i radościami. Kapłan przychodzi, aby udzielić BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA, modlić się z rodziną i za rodzinę.

Na wizytę duszpasterską należy przygotować na stole: krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Święte, kropidło a dzieci i młodzież swoje zeszyty do katechezy. Jeśli brak jest wody święconej, należy to zgłosić ministrantom, zapowiadającym przyjście księdza. Na czas wizyty duszpasterskiej niech będą wyłączone: telewizor, radio i komputer.

W przypadku wątpliwości dotyczących wizyty duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 12 4252354.

 

Szczęść Boże!

 

Duszpasterze parafii NMP Królowej Polski

ks. Roman Łędzki i ks. Rafał Buzała

 

Boże Narodzenie 2012 r.


powrót