Parafia Wola Justowska - Kraków


Albumy Zaloguj
Ostatnio dodane Ostatnie komentarze Najpopularniejsze Top Lista Ulubione Szukaj


 

Strona główna > I Komunia Święta 26.07.2020

TYTUA  +   - 
NAZWA PLIKU  +   - 
DATA  +   - 

11-3.jpg
W poniedziałek, 27 lipca rozpoczął się Biały Tydzień, podczas którego, aż do piątku 31 lipca, dzieci wraz ze swoimi rodzinami, uczestniczyły w wieczornych Spotkaniach z Chrystusem, podczas Mszy Świętej, przyjmując Chrystusa do serca.
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
8-3.jpg
7-3.jpg
10-3.jpg
Uroczysta Msza Święta była sprawowana przez Księdza Proboszcza Romana Łędzkiego oraz Księdza Wikariusza Bartłomieja Wajdę.
Nieocenioną pomoc w przygotowaniu dzieci oraz rodziców do tego dnia przyniosła Siostra Maria Żądło ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika na al. Kasztanowej.
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
9-3.jpg
2-3.jpg
W środę, 29 lipca, podczas Mszy Świętej modliliśmy się za Misje. Po Mszy świętej, Siostra Rachela ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika, przebywająca na misjach w Kamerunie (a obecnie przebywająca w Krakowie na krótkim odpoczynku), dokonała ciekawej prezentacji z pobytu na misji. Dzieci dowiedziały się o życiu w ciężkich warunkach na dalekim lądzie a po prezentacji, zostały obdarowane oryginalnymi figurkami z odległego Kamerunu.
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
3-3.jpg
W ostatni dzień Białego Tygodnia, Ksiądz Proboszcz skierował do Dzieci piękne słowa a Siostra Maria obdarowała wszystkich perełkami Bożego Słowa i modlitwy. Dzieci Pierwszokomunijne otrzymały wspaniałe Pisma Święte oraz życzenia, by Słowa Jezusa i On Sam – był największym Skarbem i drogocenną Perłą w życiu Każdego.
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
4-3.jpg
5-3.jpg
10a-3.jpg
Po uroczystym przyjęciu Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, dzieci otrzymały z rąk Księdza Proboszcza pamiątkowe obrazki komunijne, które pozostaną wspaniałą pamiątką tego pięknego dnia. Podczas Mszy Świętej, poświęcono również chleby komunijne, które zostały przekazane następnie dzieciom, aby przedłużyć Spotkanie z kościoła , podzielić się nimi i spożyć je w gronie gości komunijnych.
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
6-3.jpg
1-3.jpg
W dniu 26 lipca 2020 roku odbyła się pierwsza uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w nowo odbudowanym Kościele. Z uwagi na czas pandemii, do Sakramentu przystąpiło sześcioro dzieci (kolejne grupy dzieci przystąpią we wrześniu oraz w październiku).
/ p. Agnieszka Mrowiecka /
plików: 12 stron: 1


Theme Copyright @ 2004 by kakashi - Paid Us Dot Com Release
:: kakashi :: minimog ::