VIII Niedziela Zwykła - 27/02/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziałek ks. proboszcz obchodzi swoje Imieniny, o godz.17.00 będzie Msza święta w Jego intencjach.
W piątek Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
Jest to również dzień Imienin ks. Prałata Kazimierza. O godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji ks. Parałata.

Obu solenizantów polecamy pamięci modlitewnej i zapraszamy na wspomniane Msze Św.

Dzisiaj, jak również w poniedziałek i we wtorek, w ramach 40 godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i okazja do indywidualnej adoracji.
Adoracja od czwartku do soboty będzie między Mszami.
Rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Zapraszamy do modlitwy o pokój na Ukrainie. W naszym kościele od niedzieli do wtorku będziemy się modlili o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego a o 16.30 będzie różaniec.
Od czwartku do soboty o godz. 16.30 będzie również różaniec w tej intencji.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post.
Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.30 i 18.00.
W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Do postu i pokuty wezwał Ojciec Św. Franciszek i nasi biskupi. Podejmijmy tego dnia post o chlebie i wodzie, bo modlitwa i post mają wielką moc w walce z szatanem.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie we czwartek, o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek, od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę różaniec o godz. 16.30 oraz Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, by prosić Niepokalane Serce Maryi o pokój w Polsce i na Ukrainie.

Droga Krzyżowa w piątek: dla dorosłych godz. 17.30, młodzież godz. 18.30.

Przy głównym wyjściu z kościoła, dziś i w Środę Popielcową, zbieramy ofiary do puszek dla Ukrainy.

• "Na zdrowie" - o problemie alkoholowym w Polsce; • "Wielki Post z dzieckiem"; • "Katolicy a zielonoświątkowcy".

• o rodzajach i sensie wielkopostnych umartwień; • o doktorze Mundku, starszym bracie Karola Wojtyły; • "Z ziemi włoskiej do Polski" - artykuł o naszym hymnie narodowym.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Boga
+ Henryka Szczepańska (90 lat) i
+ Stefan Siemiński (68 lat).