XXXII Niedziela Zwykła - 11/11/2018

♦ Kalendarz liturgiczny:
◊ Dziś przypada wspomnienie św. Marcina z Tours.
Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Prześladowanym Kościołem.
W dniu dzisiejszym świętujemy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Ten dzień jest naszym Narodowym Świętem Niepodległości. Wdzięczni za odzyskaną wolność módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz cieszyła się ładem moralnym i dobrobytem.
◊ W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata,
◊ wtorek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
◊ W sobotę - św. Elżbiety Węgierskiej.

♦ Spotkanie i Msza św. za Radio Maryja - wtorek godz. 16.00.

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

♦ W nocy z 16 na 17 listopada będzie nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze. Zachęcam do podjęcia trudu w intencji parafii, rodzin i budowy kościoła. Na tą pielgrzymkę można się jeszcze zapisywać. Wyjazd z al. Kasztanowej przy wjeździe na ul. Cisową o godz. 17.00.

♦ "Bóg zapłać" za ofiary na fundusz budowy nowej świątyni.

♦ W przyszłą niedzielę będzie składka do puszek na potrzeby biednych z racji ich święta.

♦ Z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski Kółko Rolnicze na Woli Justowskiej zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 16.00.

• O roli Kościoła w czasie zaborów,
• "Pierwsza warta Najjaśniejszej RP"
• o naszym Wodzu Józefie Piłsudskim.

• Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą,
• "Bądźmy optymistami" zachęca nas 100-letni ojciec paulin,
• "Kościół i wiara stróżami Polskiej Niepodległości".

"Źródło" • numer specjalny z ciekawymi artykułami związanymi z dzisiejszym Świętem 100-lecia Niepodległości.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga
+ Aleksandra Paczocha (89 lat),
+ Halina Wiącek (86 lat).