Wielki Tydzień 2021

Uroczystości Wielkiego Tygodnia będą przebiegały w kościele według dotychczasowego porządku (jak co roku), z tym, że udział wiernych obecnych w kościele - ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd RP - będzie ograniczony do 50 osób (łacznie, w kościele i w krypcie).

Wszystkich Parafian zachęcamy do przeżywania tych najważniejszych dla katolika dni w roku w swoich domach.
Aktualna jest ciągle dyspensa (zwolnienie) od obowiązku uczestnictwa w kościele we mszach świętych w niedziele i święta (także Wielkanocne).
Propozycja domowego przebiegu każdego z dni Triduum Paschalnego jest zamieszczona w zakładce "Modlitwy".

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej, gdzie będą m.in. zamieszczane relacje z bieżących wydarzeń. Zdjęcia z poszczególnych uroczystości będą na bieżąco publikowane w Galerii Parafialnej, zaś nagrania dźwięku, w zakładce Multimedia.

Tu można zobaczyć zdjęcia z liturgii Wielkiego Tygodnia w zeszłym roku (kliknij), a tu można posłuchać kazań wygłoszonych w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia 2020 (kliknij).

Przebieg uroczystości w kościele:

Niedziela Palmowa:
Msze święte - jak w niedziele i święta (sobota 18:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00).
Procesja z palmami - przed mszą o godz. 11:00.
Wieczorem, ok. 18:50, rozpocznie się przy kościele Plenerowa Droga Krzyżowa.

Zdjęcia z uroczystości Niedzieli Palmowej oraz Drogi Krzyżowej można zobaczyć w galerii na stronie internetowej parafii (kliknij tu, aby zobaczyć).

Zdjęcia z uroczystości Triduum Sacrum można zobaczyć w galerii na stronie internetowej parafii (kliknij tu, aby zobaczyć)
zaś kazania można odsłuchać w zakładce "Multimedia" lub klikająć TU
.

Wielki Czwartek:
Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

Wielki Piątek:
Kościół na znak smutku i żałoby nie sprawuje Eucharystii. W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata.
Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8:00 rano. Zachęcamy wszystkich do adoracji według niżej podanych dyżurów:
8:00 - 9:00 mieszkańcy Chełmu i Siostry zakonne,
9:00 - 10:00 mieszkańcy Zakamycza,
10:00 - 11:00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Korbutowej do Modrzewiowej, ul. Korbutowej, ul. Jesionowej z przyległymi ulicami,
11:00 - 12:00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Modrzewiowej do Chełmskiej - z przyległymi ulicami,
12:00 - 13:00 mieszkańcy al. Kasztanowej z przyległymi ulicami,
13:00 - 14:00 mieszkańcy ulic: Starowolska, Leśna, 28 Lipca - z przyległymi,
14:00 - 15:00 mieszkańcy ul. Zarudawie i innych ulic w okolicy rzeki Rudawa,
15:00 - 16:00 mieszkańcy ulic: Jontkowa Górka, Sarnie Uroczysko, al. Panieńskich Skał,
16:00 - 17:00 mieszkańcy ulic: Jeleniowa, Świerkowa, Cisowa, al. Modrzewiowa.

O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18:00.
Po liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 21:00.

Wielka Sobota:
To czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00.
Święcenie pokarmów przy kościele - od godz. 10.00 do 15.00 (przez cały czas - gdy tylko zgromadzi się kilka osób). Nie będzie święcenia poza terenem przykościelnym.
W godzinach od 10.00 do 15.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty (spowiedzi) - w kościele.
Grób Pański można przez cały dzień, zachowując ograniczenia co do ilości osób jednocześnie przebywających w kościele.
O godzinie 17.00 różaniec wynagradzający z racji pierwszej soboty miesiąca.
O godz. 18.00, od poświęcenia ognia i zapalenia paschału rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

Niedziela Wielkanocna:
Rezurekcja - o godz. 6.30 (z procesją wewnątrz kościoła).
Pozostałe msze święte w Wielkanoc - jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny:
Msze święte jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.