POMAGAJĄ NAM




Aktualności i ogłoszenia


Wspomnienie Wiernych Zmarłych - 02/11/2025


KALENDARZ LITURGICZNY

Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
we wtorek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.




Za zmarłych można zyskać i ofiarować odpust po spełnieniu warunków.
Msza święta i komunia święta ofiarowana w intencji zmarłych jest największym darem dla tych, co od nas odeszli. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami" (KKK 958).


ODPUST ZA ZMARŁYCH

A. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
Według obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz", "Wierzę" oraz trzeba wypełnić inne warunki, takie jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

B. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku - cząstkowy.






Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.




W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
We czwartek, od godz. 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
Okazja do spowiedzi we czwartek i w piątek, od godz. 16.00.
W piątek, od godz. 8.00, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.




Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, nazywana przez ks. proboszcza "gospodarczą".
Ksiądz informouje, że ofiary można przekazywać w każdą niedzielę (nie tylko w pierwszą) oraz, że koperty i kartki do wpisania danych ofiarodawcy są przy gazetach (przy wejściu głównym).
Księża dziękują za wszystkie ofiary złożone w kopercie na składkę lub w zakrystii.




W sobotę, 8 listopada, odbędzie się pielgrzymka w Roku Jubileuszowym do Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła Drugiego - o godz. 10.00, następnie zwiedzanie sanktuarium i muzeum, potem przejście do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Księża proszą tych, którzy udadzą się własnymi samochodami, o pomoc w dotarciu innym chętnym osobom.




Z 14 na 15 listopada na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie "24 Godziny Męki Pańskiej za Polskę". Więcej informacji na plakacie . Zapisy są w zakrystii.




Spotkania związane z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania:

SPOTKANIA DLA RODZICÓW (w kościele):
- 24 listopada (poniedziałek), godz. 18.30 - spotkanie dla rodziców uczniów klas siódmych i ósmych
- 10 marca (wtorek), godz. 18.30 - spotkanie dla rodziców uczniów klas ósmych

SPOTKANIA DLA KLAS SIÓDMYCH:
- 4 listopada (wtorek), godz. 18.45 - spotkanie
- 18 listopada (wtorek), godz. 18.45 - spotkanie
- 25 listopada (wtorek), godz. 18.45 - spotkanie

SPOTKANIA DLA KLAS ÓSMYCH:
- 5 listopada (środa), godz. 18.45 - spotkanie
- 19 listopada (środa), godz. 18.45 - spotkanie
- 26 listopada (środa), godz. 18.45 - spotkanie






W prasie katolickiej w tym tygodniu:

"Niedziela":
• "Wszystkich nas wieczność czeka";
• "Jak zostać świętym?";
• "Ostatnie chwile życia okiem nauki".

"Gość Niedzielny":
• o sztuce umierania, nadziei na życie wieczne i świętych obcowaniu;
• "Kto pamięta o rzezi Ormian?";
• ojciec Joachim Badeni o śmierci.




źródło: parafialna tablica ogłoszeń / opr. własne


powrót