POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Uroczystości II rocznicy odejścia Jana Pawła II -

publikacja: 25/03/2007

METROPOLITA KRAKOWSKI

 

„A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!” – jakże wymownie brzmią dziś te słowa, zapisane przez Jana Pawła II w Tryptyku rzymskim! W najbliższym czasie znów będziemy wracać do dni bólu i solidarności, miłości i nadziei, do tych dni, które gromadziły nas w domach i kościołach, przy oknie na Franciszkańskiej i w łagiewnickim Sanktuarium, przy cierpiącym i umierającym Papieżu. 2 kwietnia miną dwa lata od Jego przejścia do Domu Ojca. Dwa lata, które pokazały, że Sługa Boży Jan Paweł Wielki „teraz staje twarzą w twarz z Tym, który jest” (Tryptyk rzymski), a dziedzictwo Jego życia i nauczania trwa w nas. Świadczy o tym proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny, którego etap diecezjalny zakończy się właśnie 2 kwietnia. Gorąco zachęcamy – bądźmy w tych dniach znów razem!

 

Kraków, 20 marca 2007 r.         kard. Stanisław Dziwisz

 

 

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

 

31 marca

godz. 17.00   (sobota) w siedzibie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” przy ul. Kanoniczej 18 zosta­nie otwarta wystawa zdjęć fotografów Agencji France Presse, zatytułowana „Szukałem Was, a teraz przyszliście do mnie”, dokumentująca spotkania Ojca Świętego z młodzieżą całego świata.

 

2 kwietnia

godz. 10.00   (poniedziałek) w siedzibie Centrum przy ul. Kanoniczej 18 odbędzie się debata oby­watel­ska Pro Publico Bono: „Społeczeństwo obywatelskie – wspólnotą odpowiedzialności”.

godz. 12.30   spotkanie przedstawicieli miast papieskich.

Referaty:

1. Zagrożenie rodziny zagrożeniem cywilizacji – na kanwie myśli Jana Pawła II prof. Franciszek Adamski.

2. Koncepcja wychowania św. Urszuli Ledóchowskiej w świetle nauczania Jana Pawła II, prof. Katarzyna Olbrycht.

3. Pedagogia Jana Pawła II w działaniu, Tomasz Bilicki.

4. Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych – program wycho­waw­czy Gimnazjum nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Brzeszczach.

godz. 17.00   w kościele św. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie zostanie odprawiona Msza Święta o kanonizację Jana Pawła II, której będzie przewodniczył bp Józef Guzdek.

godz. 19.00   na Rynku Głównym usłyszymy słynne oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka „Tu es Petrus”.

godz. 21.30   zgromadzimy się pod Papieskim Oknem na Franciszkańskiej 3, by dziękować Bogu za to, że dał Kościołowi i światu Sługę Bożego Jana Pawła II i być razem w godzinie Jego odejścia do Domu Ojca.


powrót