POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Słowo ks. proboszcza do Parafian -

publikacja: 29/10/2006

Drodzy Parafianie

Pragnę poinformować, że pojawiła się ze strony waszych przedstawicieli propozycja, by sprawę odbudowy kościoła i wszystkich spraw związanych z pozwoleniem na budowę wesprzeć wytrwałą, ofiarną, gorącą a przede wszystkim wspólną modlitwą.

Z wielką radością przyjmuję taką inicjatywę. Począwszy od listopada, w każdą pierwszą sobotę miesiąca chcemy trwać na adoracje Najświętszego Sakramentu.

Będziemy obejmować naszą modlitwą kapłanów pracujących w tej parafii, zgromadzenia zakonne i wszystkich parafian, żywych i zmarłych, oraz samo dzieło budowy nowej świątyni.

Pragniemy połączyć je z wieczorami papieskimi, aby jednoczyć się w tej modlitwie również z osobą Ojca Świętego, Jana Pawła II, tak drogiego naszemu sercu.

Adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 20.00 a zaraz po niej, o 21.00 wieczór papieski – do 21.37. Na pierwszy taki wieczór modlitwy zapraszamy w sobotę, 4 listopada. Pora adoracji jest późna, ale może właśnie to umożliwi tak zorganizować czas, aby móc wziąć udział w tej wspólnej modlitwie.

Bardzo serdecznie proszę osoby starsze, chore i wszystkich tych, którzy pomimo szczerego pragnienia nie będą mogły osobiście uczestniczyć w adoracji o duchowe pozostawanie w łączności z tymi, którzy będą obecni na modlitwie.

Prośbę o modlitewne wsparcie adoracji i uczestnictwo w niej skierowałem również do wszystkich domów zakonnych znajdujących się na terenie naszej parafii.

Zapraszam serdecznie wszystkich parafian. Zechciejmy poświęcić jeden raz w miesiącu nie wielką ilość czasu aby stanąć w obecności Boga żywego po to, aby Go spotkać, lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Nim. Powiedzmy mu co nam leży na sercu i posłuchajmy co On ma nam do powiedzenia.

Wszystkich którzy chcą zapoznać się ze szczegółowym planem adoracji, informuję, że jest on przedstawiony na plakacie przed wejściem do Kościoła i na stronie parafialnej.

Ks. proboszcz Roman Łędzki


powrót