V Niedziela Wielkanocna - 06/05/2023

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej oraz patrona ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitwom.
Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

Dziś - w pierwszą niedzielę maja - adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 17.00, przy kapliczkach lub do odmawiania litanii do Matki Bożej w rodzinach.

We wtorek o godz. 17.00 Msza Św. i spotkanie Koła Radia Maryja.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

Na pamiątkę objawień Matki Bożej we Fatimie oraz na przebłaganie za grzechy i wymodlenie potrzebnych łask dla nas i całego świata za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października w naszej parafii odbywają się nabożeństwa fatimskie.
Od godz. 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, o godz. 16.30 Różaniec, następnie Msza Św z kazaniem i procesja z figurką Matki Bożej, w czasie której odśpiewamy Litanię Loretańską.
Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

W sobotę o godz. 11.00 będzie wnaszje parafii Pierwsza Komunia dzieci.
Spowiedź będzie w piątek od 15.30 i po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą miały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Spowiedź przed rocznicą będzie w sobotę, od godz. 15.00.

Przy wyjściu z kościoła wspieramy fundusz na wystrój wnętrza naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Dzieci będzie mniej";
• "Po co nam objawienia?"";
• "I że cię nie opuszczę"".

• jak zorganizować I Komunię, by dziecko nie zatraciło Jezusa?;
• "Pełna prawda o katyńskiej zbrodni wciąż nieznana";
• o zatraceniu wiary i słabej teologii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Anna Serafin-Rafka (66 lat).