III Niedziela Zwykła - 22/01/2023

Wtorek - wspomnienie św. Franciszka Salezego,
środa - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,
czwartek - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
sobota - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w czasie wizyty duszpasterskiej, za życzliwość i liczne wyrazy gościnności oraz troskę o dobro naszej wspólnoty parafialnej.
Niech błogosławieństwo kolędowe umocni miłość i jedność w rodzinach.
"Bóg zapłać" za ofiary złożone w czasie kolędy na kościół.

W tym tygodniu Msze św. powracają do zwykłego harmonogramu - w dni powszednie będą o godz. 17.00 i 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie 26 marca o godz. 18.00.
Sakramentu udzieli młodzieży ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie dnia 29 stycznia o godz. 17.00 w kolegiacie św. Anny organizuje i zaprasza na charytatywny koncert "Kolędy do nieba" na rzecz dzieci z chorobami nerek. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Dziś (w niedzielę) o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne na opłatek.

Wszystkim rozpoczynającym w tym tygodniu ferie zimowe, życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznych powrotów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Grzech nie do odpuszczenia?"; • o przekazywaniu wiary w czasach wojny z wiarą; • "Prababcia Jezusa".

• rozmowa o Helenie Kmieć z postulatorem jej procesu beatyfikacyjnego; • "Życie u boku Benedykta"; • o autorze "Mistyki gór" ks. Romanie Rogowskim.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Donata Kuśmierczyk (79 lat),
+ Jan Dusik (88 lat) i
+ Kazimiera Rogozińska (78 lat).