Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) - 01/01/2023

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.

Wtorek - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Msze św. będą jak w niedzielę (8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00).
W tym dniu modlimy się za misje, również składka przeznaczona będzie na cele misyjne.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego katolik jest zobowiązany uczestniczyć we Mszy św. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w poświęcone kadzidło i kredę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek, 6 stycznia, odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą od godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca.
Czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
W sobotę o godz. 17.00 będzie różaniec wynagradzający i za Ojczyznę oraz nabożeństwo.

Msze św. w tym tygodniu: o godz. 8.00 i 18.00 (za wyjątkiem piątku, kiedy wg porządku niedzielnego).

Zmiana tajemnic różańcowych i Msza za rodziny spotkane po kolędzie będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 8.00.

Trwają odwiedziny duszpasterskie - kolędę.
Rozkład kolędy jest umieszczony na stronie internetowej parafii [kliknij tutaj] i wywieszony w gablocie. W czasie kolędy kancelaria jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać rano, po Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień wspieramy fundusz wystroju wnętrza naszego kościoła.

Na progu Nowego Roku wita nas Maryja, Święta Boża Rodzicielka z Dzieciątkiem Jezus. Pragnie każdemu z nas błogosławić słowami Pisma św.: ?Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem".
Największym błogosławieństwem dla nas jest fakt, że Bóg zesłał Syna swego przez Matkę Najświętszą, która stała się zarazem Matką Kościoła Chrystusowego. Dlatego stając w bramie Nowego Roku kierujemy do Niej gorącą prośbę o opiekę na każdy dzień.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na Fundusz Ochrony Życia SOS (2.300 zł) i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (5.950 zł, 5 €).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Dokąd zmierza nasz świat?";
• o heroizmie rodziny Ulmów, którzy będą beatyfikowani;
• "Czy kobieta może urodzić Boga?".
W dodatku "Bliżej życia" polecamy "Mały wojownik z tarczą".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Wiesław Osuchowicz (82 lata),
+ Andrzej Sidorowicz (74 lata),
+ Henryk Łosiowski (83 lata).