XXXI Niedziela Zwykła - 30/10/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych wszystkich, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami.
Msze święte tak jak w niedzielę.

Środa - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze święte o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.

Od 2 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 będzie modlitwa za zmarłych.
Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust. Więcej informacji w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii (poniżej). Największym darem dla naszych zmarłych jest modlitwa, Msza św. i Komunia św. ofiarowana w intencji zmarłych. Celem Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci o tych, którzy od nas odeszli. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może uczynić to dziś lub w najbliższym czasie również w kancelarii.

We czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta - o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta we czwartek i piątek od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zaś po Mszy św. z godz. 17.00 - nabożeństwo.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• "Pytania o życie wieczne";
• "Komu przeszkadza różaniec?";
• o świętych, którzy widzieli czyścieć i o tym, jak rozmawiać z dziećmi o śmierci.

• "Rzeczy ostateczne";
• "Druga młodość poezji" za sprawą młodej piosenkarki Sanah;
• o sytuacji na Krymie mówi tamtejszy biskup Jacek Pyl.

Odpusty za zmarłych

A. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i/lub 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz" i "Wierzę" oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

B. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i - przynajmniej w myśli - pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.