XIX Niedziela Zwykła - 07/08/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziłek wspomnienie św. Dominika,

wtorek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

środa - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

czwartek - wspomnienie św. Klary.

W sobotę Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

We wtorek Msza św. za Radio Maryja o godz. 18.00 i spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na wystrój naszej świątyni.

Zapraszamy chętnych na wyjazd do Medjugorie w dniach od 9 do 17 września 2022 roku. Cena wyjazdu to 700 zł i 230 euro. Zapisów można dokonać w zakrystii. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można - jak co roku - dostarczyć do parafii po przyszłej niedzieli. Odbiór elektrośmieci zaplanowany jest na 20 sierpnia, rano. Fundusze z pozyskanych materiałów zasilą misje. Szczegół są na plakacie przed kościołem i na ulotkach przy gazatech. Zapraszamy do włączenia się w akcję a przy okazji do pozbycia się zbędnych rzeczy.

Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. - o godz. 18.00.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• o polskich męczennikach z Peru; • o inicjatywie, by krzyż i przydrożna figura były lepiej chronione niż przystanek; • o tym, jak skutecznie pomóc osobom uzależnionym.

• u źródeł życia bł. ks. Popiełuszki; • "Papież dotrzymał słowa"; • rozmowa na temat skali zaburzeń i chorób psychicznych w Polsce.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Jerzy Michalek (84 lata).