Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24/04/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.
W naszym kościele nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00.
W swoich rodzinach uczcijmy obraz Miłosierdzia Bożego.
W Tygodniu Miłosierdzia, który rozpoczynamy, Jezus zaprasza nas do świadczenia miłosierdzia, przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności szczególnie z tymi, którzy uciekają przed wojną. Prośmy Miłosiernego Boga o zakończenie wojny w Ukrainie, polecajmy ludzi cierpiących z powodu wojny.

W poniedziałek Święto św. Marka, ewangelisty. Swoje Imieniny obchodzi ks. Marek. Polecamy modlitwom ks. wikarego. Msza święta w intencji Solenizanta będzie w poniedziałek o godz. 17.00.

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Piątek - Święto św. Katarzyny ze Sieny.
W tym dniu przypada dzień męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

Zapraszamy na różaniec w intencji pokoju w Ukrainie - po Mszy św. o godz. 17.00.

Do naszego kościoła zostały wykonane i już są zamontowane nowe konfesjonały wygłuszone, by można było bez przeszkód spowiadać się.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• o tym, jak Kościół pomaga uchodźcom;
• jak rozmawiać z niewierzącymi o wierze;
• o tym, jak pielęgnować miłość w małżeństwie.

• Biskup z Charkowa mówi o Bogu, który cierpi na wojnie;
• "Jak działa propaganda";
• o siostrach klauzurowych z Charkowa, które uciekły przed wojną.
W dodatku: Koronka do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku.