Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17/04/2022

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym.
Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie całej ziemi upragniony pokój.
Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi, których stawia na naszej drodze i do których nas posyła a Słowo Boga niech pobudzi nas do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny.
To są nasze życzenia dla Was, drodzy parafianie i goście.

Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym, również dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Porządek Mszy św. jutro tak jak w niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.

W najbliższą niedzielę - święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
Centralne uroczystość są w Łagiewnikach.
W naszym kościele o godz. 15.00 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.