IV Niedziela Wielkiego Postu - 27/03/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia.
Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Dziś (w niedzielę) o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy w tygodniu na różaniec przed Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 17.00.
Modlimy się o pokój w Ukrainie, w Polsce i na świecie.

W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
Wieczorem Droga Krzyżowa w kościele: o godz. 17.30 i 18.30.

W piątek nasza parafia jest zaproszona do kaplicy sióstr Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Mszę Św. o godz. 17.00 (Msza transmitowana w telewizji).

W sobotę różaniec o godz. 16.30, Msza Świeta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej MAryi Panny. Matka Boża prosiła w Fatimie o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i o Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy, w pierwsze soboty miesiąca. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, by prosić Niepokalane Serce Maryi o pokój w Polsce i w Ukrainie. Zechciejmy odpowiedzieć na to wezwanie Maryi.

Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, które będą trwały od niedzieli do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Koclęga. Przygotujmy się duchowo i zorganizujmy sobie czas, by brać udział w rekolekcjach.

W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na wystrój naszego kościoła.

Młodzież z KSM zaprasza na warsztaty robienia ozdób wielkanocnych dziś po Mszy świętej o godz. 12.30.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Konkurs odbędzie się w niedzielę palmową.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne, paschaliki i kartki świąteczne.

Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki na bocznym ołtarzu.

• dlaczego Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji?;
• "Kościół na rozdrożu: - rozmowa z sekretarzem papieża Benedykta XIV;
• podobieństwa i różnice między Rosjanami i Ukraińcami.

• artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy;
• o grzechu zazdrości;
• "Niemożliwe nie istnieje".

Jest także kwartalnik "Miłujcie się" z ciekawymi artykułami i świadectwami.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Boga
+ Krzysztof Bryła (71 lat).