POMAGAJĄ NAM

Aktualności i ogłoszenia

III Niedziela Adwentu - 12/12/2021

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: "Radujcie się zawsze w Panu (...)" nazywana po łacinie "Gaudete". Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych.
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

W poniedziałek wspomnienie św. Łucji,

wtorek - wspomnienie św. Jana od Krzyża.

Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.

Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.

We środę, o godz. 18.00, metropolita ks. Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Dziś na godz. 18.00 zapraszamy młodzież na Mszę Św., nabożeństwo i spowiedź.
Spotkania kandydatów przed bierzmowaniem będą w poniedziałek i wtorek, o godz. 18.30.
We wtorek młodzież otrzyma krzyże.

Składamy serdeczne podziękowania panu Adamowi Dróżdż za wykonanie i ufundowanie tablic informacyjnych parafii.

Cukierników i piekarzy tradycyjnie prosimy o dary świąteczne dla ubogich. Dary przekazujemy na starą plebanię.

Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki, świece i kartki.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na wystrój naszego kościoła i dla Kościoła na Wschodzie.

Prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczkami w kościele.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w niej w tym tygodniu m.in.:

"Niedziela":
• "Dusza ludzka jest nieśmierteln" - wyjaśnienie piątej prawdy wiary;
• rozmowa z bratanicą ojca Dolindo;
• o zagrożeniach z ekranu.
W numerze dodatek: Kalendarz na 2022 rok.

"Gość Niedzielnhy":
• "Nie chciej wiedzieć tyle, co Pan Bóg";
• "Koniec czasów strachem podszyty";
• o bohaterach wolności w rocznicę stanu wojennego.

Kronika żałobna:

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Zbigniew Janków (62 lata) i
+ Józef Nowak (85 lat).