XXVI Niedziela Zwykła - 26/09/2021

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

Wtorek, św. Wacława,

środa Święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.

we czwartek - św. Ojca Pio,

piątek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

sobota - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież.
Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy.
Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą o godz. 17.30.
Zapraszamy do tej modlitwy w kościele lub w naszych wspólnotach rodzinnych. Zachęcamy wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej za przykładem dzieci z Fatimy. Odmawiając różaniec możemy zyskać odpust zupełny.

W przyszłą niedzielę będzie Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież.
Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele organizacyjne w parafii i dekanacie związane z duszpasterstwem młodzieży.

W tym tygodniu przypada 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie we czwartek i w piątek, od godz. 16.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta we czwartek o godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę o godz. 16.30 nabożeństwo, Msza Święta i różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu Najświętszeej Maryi Panny.

Spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VII i VIII będzie w środę, 29 września, o godz. 20.00.

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który trwa do 30 września br.

We środę o godz. 18.30 będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej na starej plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w niej w tym tygodniu możemy przeczytać m.in.:

• rozmowa z ks. St. Stefańcem na temat mocy modlitwy różańcowej;
• "Przepis Franciszka na Europę";
• "Raport u dominikanów dla kogo i czemu ma służyć?".

"Gość Niedzielnhy":
• "Następna randka w niebie";
• "Przebity zakonnik" - mowa o stygmatach o. Pio;
• "Igranie sondażami".

Jest też nowy numer "Małego Gościa".