XXIV Niedziela Zwykła - 12/09/2021

we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

we środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

we czwartek św. Korneliusza i Cypriana,

w sobetę - Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM).

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

W dniach od 14 do 21 września trwają uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile.

Schola dziecięca ma spotkanie we wtorek o 14:30 w szkole, a w niedzielę o 10:45 w kościele.

We środę o godz. 17.45 spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.

Spotkanie dla rodziców klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej, będzie we czwartek o godz. 18.30 w kościele.

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z kl. I i starszych o błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na wystrój wnętrza kościoł a także na uchodzców z Afganistanu.

Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera zapraszają na dni skupienia dla rodzin z opieką dla dzieci - w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, od godz. 10.00 do 16.00, przy ul. Grabowej 9 w Krakowie.
Uczestnictwo zgłaszamy na formularzu ze strony internetowej podanej na ulotkach, które dziś siostry rozdają po każdej Mszy Świętej. Można też zapisać się bezpośrednio u sióstr rozdających ulotki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w niej w tym tygodniu możemy przeczytać m.in.:

• Ludzie Boga o beatyfikowanych: kard. Wyszyńskim i Róży Czackiej
• Dla rodziny - o domowym kościele
• Ekologia bez ideologii

"Gość Niedzielnhy":
• Prymas w czasach popkultry
• Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
• Krzyż, który mówi