XXIII Niedziela Zwykła - 05/09/2021

KALENDARZ LITURGICZNY

We środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,

czwartek - wspomnienie bł. Anieli Salawy.

Spotkanie Kręgu biblijnego we środę, o godz. 19.00.

Spotkanie scholki parafialnej będzie we wtorek, o 14.30, w szkole podstawowej - na świetlicy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek, o godz. 16.00.

Ks. abp. Marek Jędraszewszki skierował do naszej parafii ks. prałata Kazimierz Wodniaka (proboszcza-emeryta z Bielan) na mieszkanie i podjęcie posługi duszpasterskiej. Witam serdecznie ks. prałata.

Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, na 10-minutowe spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz 11:00. Do grona kandydatów zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej.

Od dziś do 19 września młodzież z KSM prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka znajdującego się na terenie naszej parafii. Przyniesione rzeczy można zostawić w oznaczonych pudełkach przy wyjściu z kościoła.
Szczegóły (co można przynieść) znajdują się na plakacie - można też złożyć datek, za który młodzież kupi przybory szkolne. Pieniądze proszę przekazać ks. Markowi.  Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Przy wyjściu z kościoła wspieramy fundusz na wystrój wnętrza naszego kościoła.
Projektanci wnętrza pracują jeszcze nad kolejnym projektem.

Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w niej w tym tygodniu możemy przeczytać m.in.:

• Na ratunek Afgańczykom,
• Kościół jest dla wszystkich - rozmowa z ks. kard. Kazimierzem Nyczem,
• Maryjny wrześniowy tydzień,
• Idą po nasze dzieci - widzą to rodzice i nauczyciele.

"Gość Niedzielnhy":
• Miasto pełne Boga,
• Eucharystia ocali świat,
• Miłosierdzie nie zna granic.

Jest też Gość EXTRA - o ks. prymas kard. Stefanie Wyszyńskim i o matce Róży Czackiej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Anna Misiewicz (69 lat).