XXI Niedziela Zwykła - 22/08/2021

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej MAryi Panny Królowej,

w poniedziałek - św. Róży z Limy.

Wtorek - święto św. Bartłomieja, apostoła.
W tym dniu ksiądz Bartłomiej obchodzi swoje Imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
Msza św. w intencji księdza Bartłomieja i jednocześnie pożegnanie będzie dziś o godz. 18.00. Zapraszamy!

Czwartek - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00.
W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00. Będziemy dziękować i prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej parafii.

W piątek - wspomnienie św. Moniki,

sobota - św. Augustyna.

W sobotę, 28 sierpnia, pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Decyzją ks. abp. Marka Jędraszewskiego, w tym tygodniu, naszą parafię opuści ks. Bartłomiej Wajda, by podjąć pracę duszpasterską w Parafii w Libiążu.
Składamy serdeczne podziękowania ks. Bartłomiejowi za 3-letnią posługę kapłańską w naszej parafii, za wyproszone dla nas łaski, zaangażowanie, ofiarne kształtowanie sumień i postaw dzieci, młodzieży i dorosłych. Za zbliżanie ludzi do Boga i pogłębianie ich wiary, za wszelkie dobro, za każde błogosławieństwo i udzielony Sakrament.
Bóg zapłać za Twoją, księże Bartłomieju, obecność wśród nas przy ołtarzu i na chórze - jako organista, założyciel i dyrygent chóru.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w niej w tym tygodniu możemy przeczytać m.in.:

• "Zakonnica, która skradła nam serca";
• "Nienawiść wobec wierzących";
• "Polska i Węgry w obronie rodziny".

"Gość Niedzielnhy":
• wspomnienia o zmarłym abp. Henryku Hoserze;
• z wakacyjnego cyklu o bł. Karolinie Kózkównej;
• "Bóg wymyślił rodzinę".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Władysław Mosio (87 lat).