Wielkanoc - 04/04/2021

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, abyśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarzy nas swoim pokojem w tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć, chorym przywróci nadzieję na uzdrowienie.

Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym, również dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, przypominamy, że w piątek w tym tygodniu nie ma postu.

Porządek Mszy św. jutro tak jak w każdą niedzielę.
Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

We czwartek od godz. 16.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W najbliższą niedzielę - święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
O godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Apelujemy o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Zachęcamy do czytania świątecznych wydań prasy katolickiej: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Miłujcie się", a także czasopism dla dzieci.

Podziękowania:

- Bogu w Trójcy Jedynemu za to, że nas gromadził przez cały Wielki Tydzień mimo utrudnień i pozwolił przeżyć święte misteria. Jemu chwała, i cześć, i uwielbienie.
- Księdzu Bartłomiejowi za głoszenie Kazań Pasyjnych, za duszpasterską współpracę, za trud przygotowania lektorów i ministrantów oraz całej liturgii Wielkiego Tygodnia, za Drogę Krzyżową w Niedzielę Palmową.
- Organiście - p. Wojtkowi - za posługę muzyczną.
- Pani Ewie i pani Kasi za pomoc przy dekoracji grobu i Ciemnicy.
- Służbie liturgicznej - Lektorom i Ministrantom - za służbę przy ołtarzu.
- Dziękuję za udział w adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
- W imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność cukiernikom za dary na stół świąteczny dla mniej zamożnych parafian.
- Dziękujemy członkom Rady Parafialnej za czuwanie nad bezpieczeństwem osób przebywających na nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz na mszach dzisiaj i jutro.
- Bóg zapłać Parafialnemu zespołowi Caritas i wszystkim, którzy im pomagali.
- Wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą na kwiaty przyczynili się do radosnego świętowania najważniejszego dnia w roku składam serdeczne "Bóg zapłać" w imieniu swoim i całej wspólnoty parafialnej.