III Niedziela Adwentu - 13/12/2020

KALENDARZ LITURGICZNY

Dzisiejsza niedziela (Gaudete) jest niedzielą radości ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziś przypada wspomnienie św. Łucji,

w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy św. o g. 17.00. Zapraszamy!

Zachęcamy do wcześniejszego przystąpienia do Spowiedzi świętej.

Cukierników i piekarzy tradycyjnie prosimy o dary świąteczne dla ubogich. Dary przekazujemy do parafii.

Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki, świece i sianko na stół wigilijny.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na fundusz budowy w naszej parafii.

W tym roku wizyta duszpasterska - kolęda, której szczególnym elementem jest modlitwa i błogosławieństwo rodziny - nie będzie w dotychczasowym charakterze. Na wyraźne i bezpośrednio skierowane zaproszenie będą możliwe odwiedziny kolędowe w domach, z zachowaniem norm sanitarnych.
Termin zostanie uzgodniony z ks. Proboszczem lub z ks. Wikarym. Zgłoszenia przyjmujemy do Nowego Roku.

Po Nowym Roku będą wyznaczone terminy Mszy Św. za mieszkańców parafii z poszczególnych rejonów.

• "Zacznijmy od Jezusa, a wszystko inne się poukłada" - rozmowa z ks. abp. G. Rysiem,
• o polskich grudniach,
• "Jak przetrwać Covid?".

• trzecia część cyklu adwentowego "Objawiło się życie",
• czy zakazy wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego?,
• sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga:
+ Wanda Solwińska (88 lat) i
+ Ewa Ben (78 lat).