XXXII Niedziela Zwykła - 08/11/2020

KALENDARZ LITURGICZNY

Dzisiaj jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

wtorek - wspomnienie św. Leona Wielkiego.

We środę 11 listopada 102. rocznica odzyskania niepodległości Polski - Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się za naszą Ojczyznę, pamiętajmy o udekorowaniu domów symbolem narodowym, jakim jest flaga. Msza św. za Ojczyznę będzie o godz. 18.00.
W tym dniu przypada również wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

We czwartek - św. Jozafata,

w piątek wspomnienie pierwszych męczenników Polski.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę w intencjach naszej Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli.
Nowenna i wypominki listopadowe będą podczas adoracji.

Msza św. za Radio Maryja i członków Koła Przyjaciół będzie we wtorek o godz. 17.00.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią prosimy o dostosowanie się do możliwości naszego kościoła.
W górnym kościele (włącznie z chórem) może być 40 osób, w krypcie (włącznie z przedsionkami) 15 osób.
Przy dobrej pogodzie można też uczestniczyć na zewnątrz, także zachowując odpowiednią odległość od siebie.

Przy wyjściu z kościoła górnego zbieramy na fundusz budowy naszej świątyni.

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży od tej niedzieli (8.11.2020) będzie prowadziła w naszej parafii akcję "Paczuszka dla chorego maluszka". Jest to zbiórka potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Fundacji Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Zbierane materiały to np. maseczki jednorazowe, proszki i płyny do prania, ręczniki papierowe itd. Szczegóły na plakacie. Dary można zostawiać w oznaczonym kartonie przy wyjściu z kościoła.
Jeśli chcieliby Państwo wspomóc akcję finansowo, to pieniądze można zostawić u księdza Bartłomieja w zakrystii. Z zebranych funduszy zostaną zakupione potrzebne artykuły.
Zapraszamy do włączenia się w akcję.

• "W obronie zwykłych księży",
• "Katolicy mówią dość",
• "Carlo był jak magnez".

• O kapucynie głoszącym 40 lat rekolekcje papieżom, który został kardynałem,
• "Święto Niepodległości - jak uczyć patriotyzmu?",
• o misji kościoła do obrony każdego życia.

Są nowe numery ciekawych czasopism dla dzieci.