XXIX Niedziela Zwykła - 18/10/2020

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś przypada wspomnienie św. Łukasza - ewangelisty, patrona służby zdrowia. W trudnych dniach pandemii wspierajmy lekarzy i pracowników Służby Zdrowia naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

Wtorek - Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Wypominki roczne przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach otwarcia.
Jednorazowe wkładamy do oznaczonej puszki przy gazetach (najlepiej w kopercie) .

"Bóg zapłać" za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (4.980 zł).

Informujemy o udzielonej przez ks. abp Marka Jędraszewskiego dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Oznacza to, że nieobecność na Mszy Św. nie jest grzechem.
Decyzja obowiązuje do odwołania.
W naszym kościele wprowadzamy (również do odwołania) dodatkową Mszę świętą w niedzielę o godz. 17.00.
Kazania katechizmowe zostaną na ten czas zawieszone.

Przypominamy o obowiązku:
- zakrywania ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw i celebracji w kościele oraz załatwiania wszelkich spraw w kancelarii parafialnej oraz zakrystii !
Osoby, które ze względów zdrowotnych, nie mogą zakrywać ust i nosa i posiadają przy sobie stosowne zaświadczenie lekarskie prosimy o szczególne zachowanie ostrożności i odpowiedniego dystansu od innych uczestników liturgii;
- o korzystaniu z płynu do dezynfekcji rąk (przy wejściu głównym do kościoła).
Te zasady są wyrazem miłości, troski i szacunku wobec bliźnich i siebie.

Komunia Święta jest udzielana w następujący sposób:
- W pierwszej kolejności w nawie środkowej - "na rękę" - podchodzimy w jednym rzędzie zachowując dystans 1,5 metra odległości od siebie,
- W drugiej kolejności na stopniu prezbiterium - "do ust" - zachowując 1,5 metrowy dystans.
Bardzo prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do nowych zasad.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej - dzisiaj, o godz. 18.30 w kościele.

• "Wstajemy z kolan" - mowa o nowym projekcie, broniącym dobre Imię Polski,
• "W szkole nie ma miejsca dla seksedukatorów" rozmowa z ministrem Przemysławem Czarnkiem,
• "Prawo nienarodzonego".

• Fragment autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza,
• o przyjmowaniu Komunii na rękę i przeroście formy nad treścią,
• o pragnieniach misjonarzy.

Są nowe i ciekawe miesięczniki dla dzieci: "Staś", "Promyczek Dobra" i "Mały Promyczek".

Jest też nowy numer kwartalnika "Miłujcie się".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ s. Bartłomieja Ciplak ze Zgromadzenia Sióstr Córek Bożej Miłości (84 lata),
+ Maciej Słomczyński (76 lat) i