POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


XXVII Niedziela Zwykła - 04/10/2020


KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej.

Środa - wspomnienie Najświętszej MAryi Panny Różańcowej

piątek - bł. Wincentego Kadłubka.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.
Przy wyjściu z kościoła miesięczna składka na kościół.
Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają na otwarte spotkanie oddziału, które odbędzie się dzisiaj (4.X) o godz. 17:30 (różaniec, Msza Święta i integracja w dużym spichlerzu o 19:00).
W sobotę będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki własnym transportem. Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie i stronie internetowej parafii.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Papieski. Z tego powodu Księża Biskupi zwracają się do nas z następującymi słowami:
"W trud kształtowania wiary i postawy zawierzenia Maryi u młodego pokolenia Polaków włącza się Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Co roku obejmuje ona swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski.
W przyszłą niedzielę, 11 października - podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych - będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, budowany konsekwentnie od 20 lat przez nas wszystkich "żywy pomnik" wdzięczności dla św. Jana Pawła II. Dzisiaj, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie - nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków - będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia
".
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

"Niedziela":
• "Kościół o zwierzętach",
• o prawie do życia dla wszystkich,
• "Tam gdzie ludzie nie chodzą do kościoła".

"Gość Niedzielny":
• "Czy ksiądz może być obecny przy eutanazji?",
• "Ogień i krew" - mowa o św. Franciszku z Asyżu,
• rozmowa z matką Carla, 15 letniego chłopca, już wkrótce błogosławionego.


Kronika żałobna:
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Andrzej Jachimek (77 lat).
ks. kan. Roman Łędzki - proboszcz


powrót