XV Niedziela Zwykła - 12/07/2020

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ W poniedziałek wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników,

◊ środa - wspomnienie św. Bonawentury,

◊ czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej),

◊ sobota - św. Szymona z Lipnicy.

♦ We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za Radio Maryja i spotkanie Koła Przyjaciół RM.

♦ "Bóg zapłać" za ofiary na fundusz budowy naszej świątyni oraz za ofiary dla powodzian.

♦ 25 lipca będą zabierane elektrośmieci. Komputery, telewizory, kable, baterie...
Niepotrzebny, zużyty sprzęt można składać na terenie parafii w dniach od 20 do 25 lipca do godz. 10.00 za starą plebanią przy kancelarii.

♦ W czasie wakacji w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o 12.30.

W naszym kościele zostanie uruchomiona w przyszłą niedzielę tzw. pętla indukcyjna, pozwalająca osobom korzystającym z aparatów słuchowych, posiadających odpowiednią funkcję, na wygodne korzystanie z nagłośnienia - niezakło?cone hałasem lub pogłosem pomieszczenia. Poniżej zamieszczamy instrukcję postępowania.

Instrukcja dla osób korzystających z aparatów słuchowych wyposażonych w opcję korzystania z pętli indukcyjnej.

Pętla działa w strefie środkowej kościoła, wyznaczonej barierami chóru. Obszar znajdującej się pod chórem nie jest objęty działaniem pętli.
Wyłączamy telefony komórkowe bądź przestawiamy je w tryb samolotowy.
Ustawiamy swoje aparaty słuchowe w tryb "T".

• o tym, jak rozpoznać sektę,
• o epidemii głodu na świecie i sposobie jej zaradzenia,
• "Wakacje u mnichów".

• o powierzeniu Kościoła w Polsce i naszej Ojczyzny św. Józefowi,
• "Nie ma jak u Mamy" - o sanktuarium w Charłupi,
• czy miłość narzeczonych jest konieczna do ważności małżeństwa?

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga:
+ Magdalena Konopek (46 lat) i
+ Danuta Fróg-Górecka (83 lata).