Zesłanie Ducha Świętego - 31/05/2020

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które będą o godz. 17.30.

◊ W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
Msze św. będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

◊ Środa - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

◊ We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

♦ Do 7 czerwca włącznie trwa okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, dlatego spowiedź będzie możliwa w tym tygodniu od poniedziałku do soboty od g. 16.00.

♦ W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i 1. sobota miesiąca.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenie w zakrystii chorych, którzy zechcą przystąpić do sakramentów św.
W sobotę o 16.30 różaniec z racji 1. soboty, Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

♦ W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na fundusz budowy naszego kościoła i plebanii.

♦ Bardzo dziękuję Panu Czesławowi Trzupek za wykonanie i sfinansowanie prac ziemnych na terenie przykościelnym. "Bóg zapłać".

♦ Przestało obowiązywać ograniczenie ilości wiernych w kościele w czasie nabożeństw. Ograniczona została także dyspensa od udziału w niedzielnych in świątecznych mszach świętych.
W kościele należy nadal zachowywać dystans 2 metrów (w każdą stronę) oraz nosić maski zasłaniające usta i nos.

• "Kto dziś idzie za Jezusem?",
• "Święty nie rodzi się po śmierci" - o prymasie Wyszyńskim,
• "Chrześcijanie są duszą świata",
• "Pomimo przeciwności" - artykuł o naszym kościele.

• o procesie beatyfikacyjnym dzieci,
• "Czym są owoce Ducha Świętego?",
• "Ks. Jan Twardowski i jego wiersz".