Pozwolenie na użytkowanie kościoła -

publikacja: 08/05/2020

timer

Dzisiaj (8 maja 2020) w święto św. Stanisława biskupa i męczennika, nasza parafia otrzymała zaświadczenie o prawie do użytkowania nowo wybudowanego kościoła.

Pozwolenie na użytkowanie kończy formalnie budowę kościoła.
Licznik na naszej stronie jednak nie zatrzymuje się jeszcze - będzie odliczał czas do chwili poświęcenia kościoła.
Pozostają jeszcze rozliczenia z wykonawcami, które mamy rozłożone na raty oraz zakończenie budowy i wyposażenie plebanii.

W kościele musimy teraz zadbać o jego możliwie najlepsze wyposażenie. W szczególności do wykonania pozostają: ołtarz główny, ołtarze boczne, droga krzyżowa, docelowe konfesjonały, wyposażenie prezbiterium, ławki na chórze i balkonach, docelowe lampy w nawie, pod chórem i na chórze, wyposażenie zakrystii, projektor i wiele innych elementów wyposażenia, które pozwolą sprawować liturgię mszy świętej oraz sakramentów w nowym kościele.

Mamy nadzieję, że parafianie i sympatycy naszego kościoła sprawią, iż uda się większość tych rzeczy zakupić i zamontować w ciągu najbliższego roku.
Poświęcenie kościoła planowane jest na drugą połowę roku 2021.