III Niedziela Wielkanocna - 26/04/2020

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Środa - święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy,
◊ piątek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
◊ W sobotę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ze względu na okres wielkanocny uroczystość ta została przeniesiona z 3 maja na sobotę. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski jest patronką naszej wspólnoty.
ODPUST w naszej parafii będzie w niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00, bez procesji.

♦ Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania/lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach, aby Słowo Boże umacniało nas w tym trudnym czasie.

♦ W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą o godz. 17.30. Na ten dzień ks. abp. Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

♦ Dzień 2 maja jest od 2004 roku Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami!

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie po Mszy Św. o godz. 17.00.

♦ W tym tygodniu przypada 1. piątek i 1. sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi będzie w eczwartek i w piątek, od godz. 16.00.
W sobotę o godz. 16.30 różaniec, Msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

♦ Za tydzień zbiórka na budowę naszego kościoła. Wpłaty można dokonywać przez Internet na konto bankowe parafii, lub przekazać w podpisanej kopercie w zakrystii.
"Bóg zapłać" za wszystkie złożone ofiary.

♦ Na drzwiach przy wejściu do kościoła górnego i dolnego jest informacja o ilości osób, które mogą przebywać jednorazowo w naszej świątyni.
Od dziś nie będzie też dodatkowej Mszy Św. w niedzielę o godz. 17.00.
W kościele ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych obowiązują zasłonięte usta i nos.

• "Święty Jan Paweł II odpowiada",
• "Współczesny trąd. Hejt",
• "Czemu służy Narodowe Czytanie Pisma Świętego?".

• o australijskim kardynale niewinnie skazanym i więzionym 13 miesięcy,
• o świętej, która doradzała papieżom - mowa o św. Katarzynie ze Sieny,
• dlaczego warto czytać Pismo Święte.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Antoni Nędzka (79 lat) i
+ Elżbieta Ciotej (81 lat).