Niedziela Palmowa - 05/04/2020

♦ Dzisiaj mija 18 lat od drugiego pożaru naszego kościoła.

♦ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

♦ Dziś o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza Święta.
Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
Kazania niedzielne i pasyjne są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii w dziale Wiara i Życie >> Multimedia oraz na podstronie poświęconej naszej parafii w czasie epidemii, w dziale Multimedia (kliknij tu, aby przejść).

♦ SPOWIEDŹ ŚWIĘTA do środy włącznie będzie w godz. 16.00 - 18.30.
Od czwartku do soboty w godz. od 16.00 do 17.45.
Kapłan będzie dostępny w kościele i na terenie przykościelnym (czyli na zewnątrz kościoła). Bardzo prosimy o skorzystanie z tej okazji.

♦ Liturgia Wielkiego Tygodnia odbędzie się w tym roku bez udziału wiernych (może być jedynie maksymalnie 5 osób). Duchowo można łączyć się we Mszy Św. sprawowanej w naszym kościele.

♦ W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

♦ W Wielki Piątek Kościół na znak smutku i żałoby nie sprawuje Eucharystii. W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata.
Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 rano. Zachęcamy wszystkich do adoracji według niżej podanych dyżurów.
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - Wielki Piątek:
7.00 - 8.00 Siostry zakonne,
8.00 - 9.00 mieszkańcy Chełmu,
9.00 - 10.00 mieszkańcy Zakamycza,
10.00 - 11.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Korbutowej do Modrzewiowej, ul. Korbutowej, ul. Jesionowej z przyległymi ulicami,
11.00 - 12.00 mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi - od Modrzewiowej do Chełmskiej - z przyległymi ulicami,
12.00 - 13.00 mieszkańcy al. Kasztanowej z przyległymi ulicami,
13.00 - 14.00 mieszkańcy ulic: Starowolska, Leśna, 28 Lipca - z przyległymi,
14.00 - 15.00 mieszkańcy ul. Zarudawie i innych ulic w okolicy rzeki Rudawa,
15.00 - 16.00 mieszkańcy ulic: Jontkowa Górka, Sarnie Uroczysko, al. Panieńskich Skał,
16.00 - 17.00 mieszkańcy ulic: Jeleniowa, Świerkowa, Cisowa, al. Modrzewiowa.

O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 21.00.

Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
W tym roku ze względu na szczególną sytuację nie organizuje się poświęcenia pokarmów. Pokarmy należy poświęcić w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym (modlitwa poświęcenia znajduje się na podstronie poświęconej naszej parafii w czasie epidemii, w dziale Modlitwy (kliknij tu, aby przejść).
W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00.

♦ W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna będzie o godz. 7.00, bez procesji. Na zakończenie kapłan pobłogosławi parafię Najświętszym Sakramentem.
Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
Możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza mszą będzie w godz. 15.30 - 16.30.
O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św.

♦ Jest prawdopodobne, iż od niedzieli wielkanocnej w kościele będzie mogło być 50 osób, włącznie z obsługą.
Prosimy śledzić komunikaty na naszej podstronie poświęconej działaniu parafii w czasie epidemii.

♦ W związku z obecną sytuacją utrudnione jest przychodzenie do kościoła. Jest to również przeszkodą do składania ofiar, z których parafia się utrzymuje, prowadzi budowę oraz ma stałe zobowiązania finansowe do realizacji na bieżąco. Dlatego zwracam się z prośbą o przekazywanie finansowego wsparcia dla parafii przez konto bankowe. Numer konta bankowego parafii: 65 1240 1444 1111 0010 1362 4182. Jest on również podany na stronie internetowej parafii. Wszystkim serdecznie dziękuję. "Bóg zapłać!".

♦ W tym trudnym czasie trwajmy na modlitwie, bądźmy dla siebie dobrzy, reagujmy na potrzeby innych. Stosujmy się do zaleceń o których słyszymy.

• "Msza św. krok po kroku",
• "Maryjne drogi kardynała Wyszyńskiego".
• "Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne".

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej
+ Danuta Tyrka (76 lat).