POMAGAJĄ NAM
Aktualności i ogłoszenia


Rekolekcje wielkopostne AD 2020 -

publikacja: 01/03/2020

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 7 marca (na mszy św. o godz. 18.00) i potrwają do środy.
Nauki głosić będzie ks.Wiesław Pietrzak ze Zgromadzenia Księży Sercanów.

Zapraszamy!


Ksiądz Wiesław Pietrzak SCJ - kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.
Urodzony w 1955, wychowywał się na Woli Justowskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1981.
Pracował jako wikariusz, potem jako misjonarz krajowy, a po studiach na KUL-u, zostaje ojcem duchownym i wykładowcą homiletyki w Wyższym Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
Obecnie mieszka w Tarnowie i jest nadal wykładowcą homiletyki w seminarium sercańskim, głosi także misje i rekolekcje w kraju i jest rekolekcjonistą sióstr zakonnych i kapłanów.

Tak pisze o sobie i Woli Justowskiej:
W latach 1968-1974 mieszkałem z Rodzicami na Woli Justowskiej przy ul. Kr. Jadwigi (wtedy jeszcze nie świętej) nr 290. W 1974 wstąpiłem do nowicjatu Księży Sercanów, a Rodzice wyprowadzili się na Piaski Wielkie. Miło wspominam czas spędzony na Woli. Była to inna Wola Justowska, inne czasy, inna atmosfera. Jako młodzieniec pracowałem przy remoncie pierwszego kościoła, gdy ks. proboszcz Jakub Stożek postanowił zmienić gont na dachu, "ogacić" belki. Pomoc moja i nasza nie była fachowa, ale z serca ofiarowana na rzecz naszego kościoła.
Nauka religii była w salonie na plebanii a potem w wieży kościoła. Miło wspominam ten czas.
W 1981 r. miałem prymicje już w odrestaurowanym kościele, na zaproszenie ks. Kolarskiego.
On też zaprosił mnie w 2000 roku do wygłoszenia rekolekcji co mile wspominam, choć odkryłem wtedy, że Wola Justowska jest tak bardzo inna, jak inne jest społeczeństwo i obecne czasy. Jak grom z jasnego nieba spadła na mnie wiadomość o powtórnym spaleniu kościoła! Śledzę odbudowę i jestem sercem i modlitwą z moją parafią ówczesnego zamieszkania.


powrót