XXX Niedziela Zwykła - 27/10/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ W poniedziałek obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

◊ Piątek - Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się bliskością Boga w chwale niebieskiej, wskazują nam drogę do świętości i orędują za nami.
Msze św. tak jak w niedzielę.
1 listopada nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

◊ W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).
Msze św. będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Za zmarłych możemy zyskać i ofiarować odpust po spełnieniu warunków.

A/ Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.
W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz", "Wierzę" oraz trzeba wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

B/ Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Msza św. i Komunia św. ofiarowana w intencji zmarłych jest największym darem dla tych, co od nas odeszli. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko może im pomóc, lecz także sprawia, że staje się skuteczne ich wstawiennictwo za nami".

♦ W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź przed Świętem Zmarłych - czwartek, od godz. 16.00.

♦ Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą wyjątkowo w sobotę od godz. 8.30, gdyż w piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.

♦ W sobotę o godz. 16.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo.

♦ Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji w Łagiewnikach.

♦ Z 15/16 listopada będzie czuwanie nocne na Jasnej Górze, więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej parafii.

• niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane,
• o wybitnych Polakach, zmieniających bieg historii świata,
• o inwazji azjatyckich biedronek i walce z nimi.
W dodatku jest płyta DVD z filmem o św. Bernadetcie z Lourdes.

• Kim są święci i dlaczego należy ich czcić,
• "Dusze czyśćcowe zawsze pomogą",
• "Szatan posługuje się kłamstwem".

• "Ku czci wizjonerki z Lourdes",
• "Wierzę w życie wieczne",
• o Mszy św. niedzielnej w sobotę.

Jest również "Mały Gość" dla dzieci i są dwa numery kwartalnika "Miłujcie się".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga
+ Franciszka Krzak (103 lata).