XII Niedziela Zwykła - 23/06/2019

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
◊ środa - wspomnienie Zygmunta Gorazdowskiego,
◊ piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)
◊ sobota - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypada również wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

♦ W okresie wakacji (od 24.06 do 31.08) w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. - o godz. 18.00.

♦ We czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

♦ Msza św. na Zakamyczu będzie we wtorek o godz. 19.00, mieszkańcy Chełmu będą mieli Mszę św. w kościele 26 sierpnia o godz. 8.00.

♦ Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie otaczającego nas świata.

♦ 18 lipca przy naszym kościele będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firma zajmująca się zbiórką i odzyskiwaniem surowców pochodzących z demontażu takiego sprzętu gromadzi środki finansowe, dzięki którym wspiera projekty katolickie - głównie misyjne. Do zabrania są ulotki na ten temat.

• o cudach eucharystycznych, wobec których nauka pada na kolana,
• o sile matczynej modlitwy,
• o tym, jak pokochać "bycie ojcem".

• "Może być trudniej - wytrzymamy" mówią kapłani,
• o tym, jaki powinien być "Ojciec, tata, tatuś",
• "Jak odpocząć, żeby wypocząć" - porady psychologa.

• "Wykorzystane wakacje, czyli czas pogłębiania miłości",
• o tym, czy niewierzący może być organistą w kościele?,
• "Stawy? Reumatyzm? Nowa nadzieja?".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Kazimierz Kuś (68 lat) i
+ Olga Karpiec (105 lat).